Conferința ICF România

Anul 2021 a început, provocările continuă.

➣ Cum îți susții angajații să vadă oportunitățile în această perioadă?

➣ Cum îți inspiri colegii să găsească soluții în loc să vadă probleme?

➣ Cum generezi în companie o mentalitate bazată pe creștere și inovație, indiferent de incertitudinile din piață?

La începutul unui an marcat de incertitudini, companiile responsabile se preocupă de educarea și inspirarea angajaților, astfel încât oamenii lor să fie capabili să aplice noi viziuni, generând rezultate excepționale, indiferent de ce se întâmplă în exterior.

Federația Internațională de Coaching (ICF), Capitolul din România vine în întâmpinarea mediului de business din România cu o serie de întâlniri cu personalități remarcabile din lumea leadership-ului și din industria coaching-ului internațional, susținute în cadrul Conferinței Anuale ICF Romania

Cei 12 speakeri prezenți pe scena virtuală a Conferinței vor aduce viziuni și perspective din viitor către prezent și se vor adresa în special liderilor, antreprenorilor, specialiștilor din Resurse Umane, coach-ilor profesioniști. 

În plus, vei avea ocazia să interacționezi cu specialiști de top din HR, anteprenori, coach-i și consultanți de business, în zonele speciale de networking. 

Conferința Anuală ICF Romania se va desfășura online în perioada 23 – 26 februarie 2021.

Economia se schimbă fie că tu te adaptezi sau nu. Conform unui studiu realizat de ICF la nivel mondial, 4 din 5 companii au inclus în strategia lor să dezvolte abilitățile liderilor prin coaching.

Iată doar câteva titluri și speakeri din agenda Conferinței: 

  • Dr. Marcia Reynolds, Master Certified Coach: ”Cum să te simți confortabil în necunoscut” 
  • Avid Buit, Master Certified Coach: ”Leadership Coaching și personalitatea narcisică”
  • Laura Re Turner:  ”Atinge agilitatea în business prin coaching sistemic de echipă”
  • Dr. Krister Lowe (psiholog socio-organizațional): ”Accelerarea procesului de coaching de echipă”
  • Kirsten Dierolf, Master Certified Coach: ”Abilitățile de Team Coaching în practică”

Poți accesa agenda conferinței pe pagina oficială a evenimentului AICI

Pentru înscriere la cel mai important eveniment al coaching-ului profesionist din România organizat de ICF pentru antreprenori, lideri, profesioniști în domeniul dezvoltării oamenilor, accesează direct acest linK.

https://myconnector.ro/virtual/conferinta-icf-romania-2020-2021/619/register