Termeni și Condiții

Bine ați venit pe site-ul Școala Pleiade (https://scoalapleiade.ro/). Vă rugăm să citiți cu atenție acești termeni și condiții înainte de a utiliza site-ul nostru. Accesarea și utilizarea acestui site implică acceptarea acestor termeni și condiții.

1. Acceptarea Termenilor

Prin accesarea și utilizarea acestui site, sunteți de acord să respectați acești termeni și condiții. Dacă nu sunteți de acord cu oricare dintre acești termeni, vă rugăm să nu utilizați site-ul nostru.

2. Modificarea Termenilor

Pleiade Education System își rezervă dreptul de a modifica acești termeni și condiții în orice moment, fără notificare prealabilă. Este responsabilitatea dumneavoastră să verificați periodic acești termeni și condiții pentru a fi la curent cu eventualele modificări.

3. Utilizarea Site-ului

Contul Utilizatorului: Pentru a accesa anumite funcții ale site-ului, este posibil să fie necesar să vă creați un cont de utilizator. Sunteți responsabil pentru menținerea confidențialității informațiilor de autentificare și pentru toate activitățile desfășurate prin intermediul contului dumneavoastră.

Conduită: Sunteți de acord să utilizați site-ul doar în scopuri legale și să nu desfășurați activități care ar putea dăuna site-ului sau altor utilizatori.

4. Proprietatea Intelectuală

Toate materialele de pe acest site, inclusiv, dar fără a se limita la, text, grafică, logo-uri, imagini și software, sunt proprietatea Pleiade Education System și sunt protejate de legislația privind drepturile de autor și alte legi privind proprietatea intelectuală.

5. Limitarea Răspunderii

Pleiade Education System nu va fi responsabil pentru niciun fel de daune directe, indirecte, incidentale, speciale sau consecvente rezultate din utilizarea sau incapacitatea de a utiliza site-ul sau materialele de pe site.

6. Politica de Confidențialitate

Confidențialitatea dumneavoastră este importantă pentru noi. Vă rugăm să consultați Politica noastră de Confidențialitate pentru informații detaliate despre modul în care colectăm, utilizăm și protejăm informațiile dumneavoastră personale.

7. Politica de Rambursare Pleiade

Ca furnizor de educație în coaching, dedicat oferirii unei experiențe de învățare corecte și transparente, am dezvoltat o politică de rambursare care stabilește liniile directoare și procedurile pentru solicitările de rambursare. Politica noastră de rambursare este concepută pentru a aborda retragerile participanților sau anulările programelor într-o manieră corectă și consecventă. Iată principalele componente ale politicii noastre de rambursare:

7.1. Eligibilitatea pentru Rambursări:

Ne dorim ca studenții noștri să fie dedicați și serioși atunci când se alătură programului nostru. Din acest motiv, avem o conversație cu fiecare aplicant înainte de a se alătura programului nostru de coaching. Este responsabilitatea dumneavoastră să confirmați potrivirea înainte de a începe. a. Rambursăm integral orice plată dacă decideți să anulați participarea înainte de începerea programului. b. Dacă anulați participarea în timpul programului (fie că luați o pauză sau vă retrageți definitiv din program), suma rambursată va fi proporțională cu partea din program completată de participant.

7.2. Procesul de Solicitare a Rambursării:

Participanții care doresc o rambursare trebuie să trimită o cerere scrisă de rambursare, în care să menționeze motivul retragerii sau anulării.

7.3. Suma Rambursată:

a. Rambursăm integral orice plată dacă decideți să anulați participarea înainte de începerea programului. Notificarea scrisă de anulare va fi efectivă la data primirii retragerii de către Pleiade Education System. Rambursările vor fi efectuate în termen de 14 zile de la primirea solicitărilor de anulare sau retragere.

b. Dacă anulați participarea în timpul programului (fie că luați o pauză sau vă retrageți definitiv din program), suma rambursată va fi proporțională cu partea din program completată de participant. Nu se va rambursa partea din program completată de participant.

7.4. Taxe Administrative:

Nu se vor aplica taxe administrative în cazul rambursării.

Este important ca participanții să revizuiască cu atenție politica noastră de rambursare pentru a înțelege drepturile și responsabilitățile lor în legătură cu rambursările.

Vă rugăm să rețineți că politica noastră de rambursare poate fi supusă unor actualizări sau modificări periodice, pe baza standardelor industriei, cerințelor de reglementare sau considerentelor specifice programului. Participanții vor fi informați în timp util despre orice modificări ale politicii.

8. Link-uri către Site-uri Terțe

Acest site poate conține link-uri către alte site-uri web care nu sunt deținute sau controlate de Pleiade Education System. Nu avem control asupra conținutului, politicilor de confidențialitate sau practicilor oricărui site terț și nu ne asumăm nicio responsabilitate pentru acestea.

9. Legea Aplicabilă

Acești termeni și condiții sunt guvernați de legile din România. Orice dispută care decurge din sau în legătură cu acești termeni și condiții va fi soluționată exclusiv de instanțele din România.

10. Contact

Pentru orice întrebări sau preocupări legate de acești termeni și condiții, vă rugăm să ne contactați la:

Școala Pleiade

Pleiade Education System S.R.L.

Reg. com.: J40/14806/2016

CIF: 36725689

Adresa: Str. G-ral Ștefan Burileanu, Nr. 4, Bl. 11I, Sc. 1, Etaj 4, București, Jud. Sector 1